Adıyaman’da Bir Gençlik Kulübü Daha Açıldı!

Adıyaman İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürlüğü ile Adıyaman Pınar İzcilik ve Gençlik Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen İpek Yolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Yaman Gençler Projesi kapsamında, 9-18 yaş gurubu risk altında bulunan gençlere yönelik bir gençlik merkezi açıldı.

Ak Parti Gurup Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekillerinden Mehmet Erdoğan ve Salih Fırat, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Kamu Hastaneler Genel Sekreteri Doktor Hüseyin Şen tarafından açılışı yapılırken, açılışa bir çok STK ve Adıyaman esnafı katıldı.

Açılıştan sonra protokol üyeleri gençlik merkezinde incelemelerde bulundu. Gençlik merkezinin amacıyla alakalı olarak konuşan Adıyaman Pınar İzcilik ve Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Şen, “Kenar mahalleler ve eğitim seviyesi düşük olan bölgelerde uyuşturucuya ve başka maddelere bulaşma riski çok fazla. Bu projedeki amacımız onları o ortamlara sokmadan ve o ortama girmesini engelleyecek faaliyetler yapmak. Özellikle Karapınar mahallesindeki 9-18 yaş gurubu çocukları gündüz daha küçük yaş gurubunu ortaokula kadar akşamları ise, lise çocuklarını burada toparlayıp dışarıda geçirecekleri enerjilerini atacakları boş zamanlarını burada değerlendirmek” dedi.

Daha sonra konuşan Ahmet Aydın ise, “Gençlik Türkiye’nin teminatıdır. Dolayısıyla gençliğe uzanan ele herkesin destek olması lazım. Gençliğe dönük yapılan bütün projelere herksin destek olması lazım. Hele ki, sizin uğraştığınız risk altındaki kesimlere çocuklara, gençlere bizim mutlaka el uzatmamız lazım. Maddi ve manevi açıdan bütün eksiklikleri giderecek her türlü tedbiri almamız her türlü projeye destek olmamız gerekmektedir. Günümüzün vebası olan maalesef uyuşturucunun kötü alışkanlıkların tesirinden kurtardınız. Yine de burada bu proje tabi farklı bir açıdan bu meseleye yaklaşacak hem gençlerimize hem de ailelerimize rehabilite edecek ve geleceğe hazırlayacak bir proje” dedi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, “Bu proje tamamen Adıyaman’daki gençlerimize hitap edecek. Gençlerimize yönelik yapılan bir proje, sosyal bir proje. Tebrik ediyorum başta Hüseyin beyi ve dernek yöneticilerini tabi ben bu kaynakların ilimize gelmesinde emeği geçen başta kalkınma bakanımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir