Artık Bafralı Gençlerinde Bir Kulübü Var.

Kısa adı FESDER olan (FATİH EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ) yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Kulüp binası önünde gerçekleşen açılışa Semerkand Bafra Vakıf Başkanı Mustafa ARAL, Semerkand Merkez Eğitim Başkanı Yahya KÜÇÜKHASAN ve çok sayıda misafir katıldı.

Açılış, FESDER’li genç izcilerin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kulüp ve etkinlikleri hakkında bilgi veren Kulüp Müdürü Metin Kurt, konuşmasında , “Kısa adı FESDER olan FATİH GENÇLİK KULÜBÜMÜZ, bir dershane yada etüt merkezi, internet salonu değildir. Kulübümüz içinde yaşadığı topluma hizmet etmeyi vazife edinmiş, gönüllü bir gençliğin inşasına katkı sağlamak üzere yola çıkmış Gençlik Kulüpleri camiasının bir üyesidir. Kulübümüz Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı, aynı zamanda Türkiye İzcilik Federasyonu üyesi bir İzcilik kulübüdür.Yine, bizlerle aynı amaca yönelmiş gençlik kulüplerinin çatısı olan, GENÇ-KON ve GENÇ-FED üyesiyiz. Çocuklarımızın, eğlenebilecekleri güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini ve eğitim görmelerini amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Semerkand Haftası dolayısıyla, genç izciler Çağrı Ateş ve Sungur Alp Macit tarafından okunan Semerkand, şiirinden sonra, izcilerin birlikte gerçekleştirdiği küçük gösterinin ardından misafirlere yapılan ikramla program sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir