Çanakkale Destanı

10672436_1065997743427206_92565346910954066_n

Genç Okur dergisinin Mart sayısı çıktı. Çanakkale savaşının 100. yılında Çanakkale Destanını sayfalarına taşıyan dergi zafere giden yolu gözler önüne seriyor.

Okura, “Çanakkale destanı, İstiklal Marşımızın canlı fotoğrafı gibidir.” diye seslenen Meltem Altuntaş dosya yazısında Çanakkale Savaşı’nın tarihi serüvenini sade üslubuyla okura sunuyor. Savaşa nasıl dâhil olduğumuzdan deniz zaferinde büyük hizmetleri olan Nusret Mayın Gemisine, tek başına kaldırdığı top güllesiyle savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı’dan Kızılay’ın yaraları sarmadaki asil görevine pek çok konu dosya konusunda kendine yer buluyor.

Derginin önde gelen bölümlerinden Sadat-ı Kiramdan Öğreniyoruz’da Ali Sözer bu ay, Dinimiz için Vatan için Cephede savaşan Allah dostlarının hizmetlerine dikkat çekerek maneviyat sultanlarının toplumdaki rolüne dair ipuçları veriyor.

Bahar mevsimine girmemizle beraber rehavete kapılan bünyeler için ilaç gibi gelecek yazısıyla M. Fatih Çakır, Öğrencinin Bahar Hastalıklarına değinerek bahar tembelliğini bertaraf edecek önlemleri okurla paylaşıyor.

Her ay okurların sorunlarına çare arayan Psikolog Danışman Selamet Ergişi, Çözüm Masası bölümünde bu ay “Ciddiye Alınmıyorum” diyen okurun derdine derman olacak çözüm önerileri sunuyor.

Derginin yeni bölümlerden Cevap Anahtarı’nda bu ay, “Bir Kitabın Kötü Olduğunu Okumadan Nasıl Anlarız?” diye soran Serdar Karaca kötü kitabın tarifini yaparken o kitapları neden okumamamız gerektiğini örneklerle anlatıyor.

Derginin sağlık sayfasında okura Egzersizsiz Olmaz diye seslenen Güzin Zeynep Doğanyer, sağlıklı yaşamın kodlarını ve yapılması gerekenleri tane tane anlatıyor.

Yepyeni bölümleri, birbirinden eğlenceli testleri; ahlâk, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Mart ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir