Edu-Stem Başakşehir’de…

Başakşehirli gençlerin cazibe merkezi haline gelen Başak Gençlik Merkezi bu yıl Regep Sistemiyle birlikte Edu-Stem derslerine de başladı.

EDU TECH ve STEM

STEM şu anda Amerika, Japonya, Kore, Almanya ve Çin gibi önde gelen ülkelerde ortaöğretim ve üniversitelerde uygulanmaya başlamıştır. Amerika’da STEM, Amerika’nın mevcut ekonomik ve teknolojik gücünü korumak için en önemli unsur olarak görülmektedir. Özellikle Amerika’da STEM eğitimi için bir çok STEM Merkezi kurulmuştur.

Ekonomilerin rekabet seviyesini yükselten en önemli unsur inovasyondur. Çamaşır makinesinden, mikrodalga fırına; hesap makinesinden bilgisayara birçok önemli inovasyon Amerika tarafından yapılmış ve Amerika’yı dünyanın en önemli güçlerinden , biri yapmıştır. İnovasyon için de sağlam bir matematik, fen ve mühendislik temeli gerekmektedir. Gelişen teknoloji, ilerleyen ülkelerarası rekabet ve mevcut eğitim alanlarının birbirinden kopuk ve anlam ifade etmeyen yapıda olması STEM yaklaşımının temelini oluşturur. Gelecekte STEM eğitimi ile yetişmiş yani farklı disiplinleri bir bütün içerisinde öğrenmiş beyinlere ihtiyaç duyulacağı kabul görmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir