Genç İzcilerden Maket Uçak

model ucak

Genç Umutlar İzcilik  Gençlik ve spor kulübü öğrencilerine yönelik maket uçak yapımı kursu vermeye devam ediyor. Kurum Müdürü Mehmet Subaşı, maket uçakların sezon sonunda düzenlenen şenlik esnasında yarıştırılacaklarını söyledi.

Yarıyıl tatilinde de öğrencilere pek çok alanda eğitim vermeye devam eden Torbalı Genç Umutlar İzcilik  Gençlik ve Spor Kulübü, öğrencilere maket uçak yapma eğitimi verdi. Türk Hava Kurumu ve Torbalı Halk Eğitim Merkezi ortaklığı ile gerçekleştirilen eğitim sayesinde öğrenciler maket uçak yaptılar.

Öğrencilerin ortaya koyacakları maket uçaklar, yılsonunda düzenlenecek olan bir yarışma ile uçurularak yarıştırılacak. İçine kurulan lastik düzeneği sıkıştırıp bırakarak ortaya çıkan enerji ile uçakları uçuracak öğrenciler, en uzağa uçan uçağa sahip olabilmek için yarışacaklar. Okul derslerinden spora, sanattan, el sanatlarına birçok alanda öğrencilere eğitim veren kurumun müdürü olan Mehmet Subaşı, öğrencilerin maket uçak yapımından büyük keyif aldıklarını söyledi. İlk dersi gerçekleştirdiklerini ifade eden Subaşı, ilkbaharda tüm maket uçakların hazır olacağını kaydetti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir