Gençlik Kulüpleri Kandili Coşkuyla Kutladı

Türkiye’de faaliyet gösteren gençlik kulüpleri Efendimiz’e(S.A.V) olan sevgisini kulüplerinde kutlayarak gösterdi.

Peygamber Aşığı Kervan Gençlik!

Üsküdar’da faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Kervan Gençlik ve Spor Kulübü mevlit kandilini anlamına yaraşır şekilde kutladı.

Öğrenci velilerinin de davetli olduğu programın açılışı Kur’an- Hâkim’in okunmasıyla başladı. Geçen sene mezun olan öğrencilerin Mevlid-i şerifi okuması ve öğrencilerin toplu şekilde Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) anlatan ilahileri dillendirmesiyle devam etti. Peygamber Efendimiz’in(s.a.v) anlatıldığı sohbetle ve ikramlarla son bulan programın öğrencilere manevi huzur  ve mutluluk getirdiği gözlerden kaçmadı. Veliler de böyle bir günde yapılan programın anlamlı olduğunu dile getirip kulüp yönetimine teşekkür ettiler.

Kulüp yönetimi ise öğrencilerin peygambere yaraşır bir ümmet olması gerektiğini ve öğrencilerin bu bilinçle eğitim almaları gerektiğini vurguladı.

Günün sonunda ise bir kervan geleneği olan çiçekler, kandil simitleri ve takvimlerle gençlik kulübünün yakında bulunan asude huzurevindeki yaşlılarında kandili kutlandı.

Genç Fidanların Peygamber Efendimiz’in(s.a.v) doğum gününü coşkuyla kutladı.

Kütahya Genç Fidanlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Peygamber Efendimiz’in(s.a.v) doğum günü olması hasebiyle Mevlit Kandili’ni kutladı.

Genç Fidanlar yapmış oldukları kandil programına Kuran-I Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından gençlik kulübünün ney hocası Mehmet SEVİM’in güzel yorumu ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları ilahi dinletisinden sonra ise Genç Fidanlara Mevlit Kandili’nin ehemmiyeti hakkında sohbet edildi.

Genç Fidanların gündüz yapmış oldukları programdan sonra öğrenciler kandil akşamı düzenlenen organizasyona velileri ile birlikte katıldılar.

İstanbul Kartal Genç Adımlar’dan Mevlid ve Aydınlanma Sevinci!

Genç adımlar gençlik kulübü her yıl olduğu gibi bu yıl da gençlerle gençlik kulübünde Mevlid Kandili programı düzenledi.

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) teşrifleriyle yeryüzünde yaşanan değişiklere, dikkat çeken Gençlik Kulübü müdürü Gökhan Yaş; Allah’ın, Hz. Peygamberi insanlığa örnek gösterdiğini ve onu (s.a.v) rehber edinmemizi emretmiştir. O halde bize düşen görev, onu yakından tanımak, ahlakını ve hayat tarzını öğrenip yaygınlaştırmaktır.

Bu görevi ilke edinen Genç adımlar gençlik kulübü her yıl olduğu gibi bu yıl da gençlerle gençlik kulübünde Mevlid Kandili programı düzenledi. Programda kuranı kerimler okunup, ilahiler söylendi.

Ayrıca; günün anlam ve önemini anlatan sohbet yapıldı. Program sonunda gençlere velilerden yemek ikram edildi.

Güzel geçen Mevlid Programının ardından faaliyetlerini sürdüren gençler Enerji Tasarrufu haftasını da unutmadı. Kulüp gençlerinden Furkan Toprak arkadaşlarına Enerji tasarrufunun anlam, önemini anlatan kısa bir video ile sunum gerçekleştirdi.

Enerji tasarrufu hakkında bilinçlenen gençler enerji tüketirken daha dikkatli davranacaklarını ve yapılan faaliyetlerden duyduğu memnuniyetleri dile getirdi.

Pusula İzcilik ile Mevlid Kandili’nde Efendimiz’ (S.A.V) Mektup Yazdılar.

Osmaniye Pusula İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü olarak gençlerimiz Mevlid Kandili programı dolayısıyla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V) hitaben mektup yazdılar. Yazılan mektupları arkadaşlarına paylaştılar. Program sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir