Gençokur Pusulada

Türkiye’de açılan ilk gençlik kulübü olan Pusula Gençlik ve Spor Kulübü , öğrencilerini  yazarlarla buluşturuyor.

İlk konukları ise ; Genç-Okur Dergisi  editörü Mustafa Yıldız oldu.

Pusula Gençlik Kulübü İzcileri , dergiyi severek okuduklarını ifade ederken ; Mustafa YILDIZ’ ı kulüplerinde ağırlamanın sevincini yaşadılar.Genç-okur Dergisi ile ilgili görüşlerini paylaşan öğrenciler, kendi  seviyelerine uygun, anlayabilecekleri ve anladıkça daha bilgili olmalarını sağlayan derginin, hazırlanmasında  emeği  geçenlere teşekkür ettiler.

Söyleşi esnasında dergide , her gence uygun bir köşe olduğu ortaya çıkarken, kimi öğrenci portre bölümünü iki kez okuduğunu söyledi , Kimi öğrenci ise ; röportajları hazırlayan kişinin kaç dil bildiğini merak etti.

Söyleşiyi gerçekleştiren Mustafa Yıldız ;günümüz gençlerinde okuma alışkanlığının artması için; gençlerin tarzıyla onlara bir şeyler sunulması gerektiğini kaydetti .Ayrıca  genç tanımının aslında yanlış yaş aralığında belirlendiğini de anlatırken; öğrencilere birer genç olduklarını ve bu şekilde davranmalarının gerektiğini söyledi.

Pusula Gençlik ve Spor Kulübü  Müdürü Erhan GÜLTAŞ söyleşi sonrasında:  “Öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını arttırmaya yönelik  yaptığımız çalışmalar  olumlu neticeler veriyor. Okuma alışkanlığı, öğrencilerimizde bilgisayar oyunları oynamanın önüne geçmiş durumda. Ayrıca , onları yazarlarla buluşturarak  yazma eylemlerini de kuvvetlendirmeyi amaçlamaktayız  ve  Mustafa Bey’i  kulübümüz de ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduk. Öğrencilerimizle gerçekleştirdiği bu güzel söyleşi için de kendilerine  teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir