Gezegen Gençlik Hocalı Katliamını Unutmadı!

Gezegen Gençlik Kulübü Hocalı Katliamı’nda şehid olan kardeşlerimizi ve Azerbaycan milli kahramanı Mübariz İbrahimovu’u etkinlikle ve dualarla andı.

Sultanbeyli Gezegen Gençlik Kulübü’nde Hocalı da katliama maruz kalmış kardeşlerimizi video sunum şeklinde anlatarak öğrencileri bilgilendirdi.

Gençlik Kulübü Müdürü Mücahit EREN yaptığı açıklamada;  ‘gençlerin tarih bilincini geliştirmek, geçmişini öğretmek, dünyada var olan terörün insanlığa ne denli zarar vereceğini, hocalı katliamı örneği ile gençlerimize öğretmiş olduk. Gençlerimiz yaşlarına uygun şekilde izledikleri sunumlarla,Tek millet iki devlet kardeş ülke Azerbaycan’ı ve onların uğramış olduğu insanlık dışı katliamı ibretle dinlediler,öğrendiler.İnşaallah bütün insanlık bu katliamdan ders çıkarır,ibret alır ve dünya barışının korunmasına katkı sağlarlar’dedi.

Sunumun sonunda hüzünlü bir ortam oluşan gençlik kulübünde öğrenciler Hocalı da şehid olan kardeşlerimiz için dualar ettiler,müslümanların bir daha böyle katliamlarla uğramaması için Allah c.c.’dan merhamet dilediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir