Gezegen Gençlik Kulübü Sarıkamış Şehitlerimizi Unutmadı!

Sultanbeyli’de hizmet veren Gezegen Gençlik Kulübü eğitim gönüllüleri ve öğrencilerinin katkılarıyla şehitlerimiz için hatimler ve salâvatlar okudular.

Sultanbeyli’nin her mahallesine öğrenciler ve eğitim gönüllüleri aracılığıyla ulaşan hatimler,ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı.

Öğrencilerin tarihin bu anlamlı günlerinde; şehitleri hatırlaması, onları Kur’an-ı Kerim tilavetiyle yad etmesi, gençlerin manevi yönden gelişmesine büyük katkı sağlıyor.

GENÇ-KON bünyesinde hizmet veren Gezegen Gençlik Kulübünde ortaöğretim öğrencisi olarak 42 öğrenci, 15 lise öğrencisi ve 6 da üniversiteye hazırlık öğrencisi eğitim görmektedir.

İlçe halkı milletin gönlünde taht kuran gençlik kulüplerinin her mahallede olmasını talep etmekte olup, bu konu hakkında ellerinden gelen yardımları esirgemeyeceklerini belirtmektedirler.

Gezegen Gençlik Kulübü Müdürü Sn.Mücahit EREN;

2013–2014 eğitim yılında gençlik kulübü ve eğitim gönüllüleri sayesinde, sekizinci sınıflardan mezun ettikleri 15 öğrenciden 13 ünü Anadolu liselerine yerleştirerek ve gençlerin milli manevi duygularını geliştirip topluma faydalı bireyler yetiştirdiklerini belirtti. Ayrıca sosyal aktiviteler, karakter eğitimleri, kültür turları, edu tech eğitim yöntemleriyle gençlerin sokak ortamından kurtuldular. 2014–2015 eğitim yılında da hedeflerinin 8 sınıf öğrencilerinin; tamamının fen liseleri ve sağlık liselerine, mezun öğrencileri 4 yıllık eğitim veren niteliği yüksek bölümlere yerleştirmek ve öğrenimi devam eden öğrencileri de en iyi şekilde hem fenni hem de manevi açıdan yetiştirebilmektir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir