Hakiki Kahramanlar

Genç Okur dergisinin Ocak sayısı çıktı. Dergide bu ay, günümüz dünyasında pohpohlanan yapay kahramanlık hikâyelerine karşı medeniyetimizin hakiki kahramanlarının şanlı hayatları gözler önüne seriliyor.

“Başkaları hayalî kahramanları gerçek zanneder; biz ise yaptıkları ile hayalleri aşan büyüklükteki gerçek kahramanlarımızın var olduğunu biliriz.” diyen Mümin Munis; Hz. Ali (k.v)’den Selâhaddîn Eyyûbî’ye, Seyyid Battal Gazi’den Şeyh Şamil’e pek çok kahramanı hayırla yâd ediyor. Özgün çizimlerle desteklenen dosya konusu kahramanlarımızı daha yakından tanımamıza imkân sağlıyor.

Allah dostlarının birbirinden güzel sözlerini derginin sayfalarına taşıyan Ali Sözer bu ay, Allah Resulü’nün Yolundan giden Sadat-ı Kiram’ın bu yola olan muhabbetlerini ve hizmetlerini okurla paylaşıyor.

Öğrenim Rehberi bölümünde ise M. Fatih Çakır, ders çalışmanın yanında zihni dinlendirecek sanat ve spor aktivitelerini yapmanın gerekliliğine dikkat çekerek okura Çalış Çalış Bi’ Yere Kadar diye sesleniyor.

Giyim kuşam önerilerinin vazgeçilmez ismi Süper Babaanne bu ay da okurun işini kolaylaştıracak tavsiyelerde bulunuyor. Acele giyinmeleri gereken zamanlarda gençlerin dolap önündeki kararsızlığına son verecek Şipşak Giyim Yöntemleri yazısı bu ay da gençlere düzgün ve güzel giyinmenin anahtarını sunuyor.

Pek çok gencin kâbusu olan sivilceler bu ay sağlık köşesinde çözüme kavuşturuluyor. Güzin Zeynep Doğanyer’in yazdığı Yüzümüzdeki Mayın Tarlası: Sivilceler yazısı dertlilere derman olacak önerileri de beraberinde getiriyor.

Birbirinden eğlenceli testleri; tarih, ahlâk, teknoloji sayfaları ve fenomenleşen karakterleriyle Genç Okur, Ocak ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir