Hayatımızın Merkezi Peygamberimiz

ere

 

Genç Okur dergisinin Nisan sayısı çıktı. Dosya konusunda bu ay Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (s.a.v) yad eden dergi, Peygamberimizin örnek hayatından ne anlamamız gerektiğini satırlarında işliyor.

Dosyada, Hayatımızın Merkezi olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) tarihi bir karakter olarak algılanması tehlikesine dikkat çekilirken; sünnetlerinin tüm zaman ve mekânlarda yaşanabilir oluşunun iyi anlaşılması gerektiğine vurgu yapılıyor. Her an O’nu anmanın yolunun da O’nun sünnetlerini yerine getirmekten geçtiğine işaret eden Mustafa Yıldız okura, “Yalnızca yılda bir-iki kez düzenlenen organizasyonlara katılmakla, arada bir salavat getirmekle bu iş olmaz!” diye sesleniyor.

Sadat-ı Kiram’dan Öğreniyoruz bölümünde bu ay Ali Sözer, bakışlarımızı Allah dostlarının çocukluk ve ilkgençlik zamanlarına çeviriyor. Allah dostlarının ebeveynlerinden aldıkları destekle tasavvuf yolu ve ilimle geçen çocuklukları günümüze de ışık tutuyor.

Sosyal hayatın karmaşasında gençlere yol gösteren Müslümanca Yaşamak bölümünde yazar

Müzeyyen Cihangir, Tesettür Sözlüğü yazısı ile genç hanımların giyim kuşam konusundaki kafa karışıklığını ortadan kaldıracağa benziyor.

Derginin Cevap Anahtarı bölümünde bu ay “İyi Bir Kitap Okuru Musun?” testi gençlerin kitaplarla ilişkilerini ölçmeleri için büyük bir fırsat sunuyor.

Her ay sofraları renklendiren leziz tariflerin yer aldığı dergide bu ay mutfağa bahar getirtecek Mücver tarifi yer alıyor. Yapımının kolay olmasının yanında sağlıklı bir yemek olmasıyla dikkat çeken mücver tarifi gençleri bu ay da mutfağa sokacağa benziyor.

Sağlık sayfasında Güzin Zeynep Doğanyer, Kafalar Toz Bulutu başlıklı yazısıyla çağımızın en büyük sorunlarından olan ‘Dikkat Dağınıklığının’ sebeplerini ve bu sorunla baş etmenin yollarını gösteriyor.

Yepyeni bölümleri, tarih, sosyal hayat, ahlâk, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Nisan ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir