İmzalanan Protokol İle Geleceğe Yeni Bir Köprü Uzandı!

Kastamonu Köprü İzcilik Spor Kulübü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü gençlerimize yönelik bir projede bir araya geldi.

Gençlerle Geleceğe Köprü Projesinin işbirliği protokolü imzalanarak, 2014 yılı boyunca yapılacak faaliyetler için ilk adım atıldı.

Gençlerimizin kişisel ve sosyal yönden gelişimini, iyi ahlaklı ve kişilik sahibi olmalarını, liderlik kapasitesine sahip, üretken, ulusal ve kültürel değerler ile demokratik yaşamın gerektirdiği davranışları benimseyen, vatanını ve milletini seven iyi birer vatandaş olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlayan proje, yıl içinde çok çeşitli faaliyetleri kapsıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Kastamonu Köprü İzcilik Spor Kulübü ile yapılan protokolle gençlerimize yeni faaliyet alanları açan ve imkânlar sunan projede; İngilizce, Matematik, Satranç, Ebru, Mangala, Badminton, Drama, Taş Baskı, Tasavvuf Müziği kursları verilecek. Bunların yanı sıra konferanslar, ziyaretler, gençlere ve ailelere yönelik muhabbet geceleri, piknik, gezi, şiir dinletisi gibi faaliyetler de yer alacak.

Proje kapsamında, Ocak ayı içerisinde “Ahmet Maranki ile Sağlıklı Yaşam Rehberi” Konferansı, Ilgaz Gezisi yapılacak. Ocak ayında ayrıca, “Gençlik ve Aile” konulu bir gece düzenlenecek.

Kulüp müdürü Hakan ÇÖLEZ: “ İl Müdürü Sayın Erdoğan AKBIYIK Bey ilimizde yürütülmekte olan gençlik hizmetlerine sivil toplum kuruluşlarının önem vererek katkı sağlamasından duydukları memnuniyeti iletti. İmzalanan protokoller ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığının çalışmalarını ve hizmetlerini genele yaymak istediklerini belirtti.

Köprü İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına protokolü imzalayan Fatih CANBAZ ise geleceğe bırakabileceğimiz en güzel mirasın sağlıklı, doğru değerlerle beslenip yetişen gençliğin olması gerektiğinin altını çizdi. İmzalanan protokolün hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir