Kasım Ayı Yıldızları Belli Oldu

Kâhta Cendere İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü her ayın ilk Pazar günü ayın birincilerini seçiyor.

Gençlerin eğitim ve öğretimdeki motivasyonlarını arttırabilmek için düzenli olarak her ay ayın birincilerini seçen kulüp bu ayın birincilerini açıkladılar. Ayın birincileri, Cendere İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü müdürlüğünce iki yıldır uygulanan program ile gençlik kulüplerinde uygulanan Rehberlik ve Kişisel Gelişim (REGEP) programı ölçü alınarak seçildi. Bu ay Değerler Eğitimi birincisi Halil İNCİ olurken REGEP uygulaması sonuçlarından en yüksek notları alan Yusuf ÖZBEK ayın diğer birincisi olmaya hak kazandı.

Gençlik Kulübü Müdürü Cemil DEMİR, “Ayın birincisi adı altında yapılan ödüllendirme ile gençler için ufakta olsa bir rekabet parkuru hazırlıyoruz. Ay başında belirlemiş olduğumuz ölçüler vardır ve bu ölçülerin yelpazesini olabildiğince geniş tutmaya çalışıyoruz. Ayın yıldızlarını bu ölçülere göre belirlemekteyiz . Örneğin; değerler eğitimi için eğitmenimiz Murat Köngül ile birlikte belirlemiş olduğumuz bir çıta vardır. O çıtaya ulaşmayı başaran kişi veya kişiler ayın Değerler Eğitimi Yıldızı olmayı hak kazanırlar. REGEP programıyla gençlerin Okul-Aile ve gençlik kulübündeki  tüm bilgileri ay boyunca  kayıt altına alındıktan sonra en yüksek puanı toplayan kişi ayın yıldızı olmayı hak kazanmaktadır. REGEP programıyla gençlerin günlük verileri kaydedilir. Örneğin; kimin hangi gün hangi kitabı ve kaç sayfa okuduğu düzenli olarak kayıt altına alınmaktadır. Veya  gençlerin okul derslerinde almış oldukları tüm notlar kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca ay boyunca kulüp içi veya kulüp dışında yapılan faaliyetlerde başarı sağlayan gençlerin durumları göz önünde bulundurulmaktadır.” dedi.

Gençlik kulüplerinde ölçülerin belli olması ve REGEP programının uygulanması istenilen başarıya ulaşmada önemli bir köprü olduğunu belirten kulüp müdürü; “Bizim en değerli varlığımız gençlerimizdir. Onlar bizim parlayan yıldızlarımız olup yarınlarımızın öncüleri olacaktır. Onların bilimsel, sosyal, sanatsal veya kültürel alanda çıkmış oldukları her merdiven bizim sermayemiz olacaktır, bu yüzden eğitimleri bizim için çok önemlidir’’açıklamasında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir