Kayseri Gençlik Kulüpleri Hizmet İçi Eğitimleri Başladı!

Kayseri’de bulunan Kutup yıldızı, Yavuzlar, Alsancak, Safir Kayseri Gençlik Merkezi, Ağırnas İzcilik Gençlik ve Spor Kulüpleri müdürlerinin oluşturduğu guruba yönelik hizmet içi eğitimler verilmeye başladı.

Kayseri de bir ilki gerçekleştirilen gençlik kulübü müdürler hizmet içi eğitiminin konularından ana gündem maddesi Gençlik ve Spor bakanlığı hibe destek projelerinin hazırlanmasına yönelik oldu.

Programda hibe destekleri için yazılacak olan projelerin bugünümüzün sorunlarından yola çıkılarak toplumsal faydayı sağlamaya yönelik yapılması veya hali hazırda neler yapılıyorsa bunların daha sistematik ve toplumun ihtiyaçlarını doğrudan karşılayacak konulardan seçilerek hazırlanmasına dikkat çeken genel koordinatör Yunus Çevik , bundan sonraki hizmet içi eğitimlerinin devam edeceğini ve toplumsal faydanın artırılması için gereken konuların işlenerek hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

Program Kutup Yıldızı İzcilik Gençlik ve Spor Kulübünde yaklaşık 3 saat süren bir çalışma sonucunda gençlik kulübü müdürleri bu eğitimden çok güzel istifade ettiklerini açıkladılar ve devamının sağlanması noktasında kararlı olduklarını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir