Kim Kimi Tüketiyor?

Genç Okur dergisinin Aralık sayısı çıktı. Dergi bu ay, tüm alışveriş canavarlarına dur diyen “Kim Kimi Tüketiyor?” başlıklı dosya yazısıyla okurla buluşuyor.15284189_1078072658957549_3582146980521194453_n

Dosyada, Ne kadar çok şeye sahip olursak o kadar çok mutlu oluruz’ düşüncesi bizi her zaman daha fazlasını istemeye itiyor. Mesela, mutlu olmak için zengin olmak isteriz. Zengin olduktan sonra da daha zengin olmak… Çevrenize bir bakın. Zengin insanları düşünün, ne dediğimizi anlayacaksınız. İsteklerin sonu yoktur. Mutlu olma isteğiyle başlayıp ardı arkası kesilmeyen arzularımızın makul bir hedefi olmadığı için bu arzulara bir türlü ulaşamadığımızı hissedip uzun süreli strese gireriz. Mutlu olmak isterken çok az şeyden zevk alır hale gelir, birçok şeyden şikâyetçi olur ve dolayısıyla hayatımızı yaşanmaz hale getiririz. Oysaki mutlu olacaktık!diyen M. Emin Oyar mutluluğu satın almaya çalışmanın ne gibi sonuçlar doğurabileceğini vurguluyor.

Dergide bu ay Müzeyyen Yıldız, hazırladığı “Alışveriş Canavarı mısın?” adlı test ile alışveriş canavarlarını ifşa ediyor.

Viraj bölümünde bu ay Aydoğan K“O Bir Kuruş Buraya Gelecek” başlıklı yazısıyla marketlerin kuruşlarımıza göz dikerek nasıl servetler kazandığını gözler önüne seriyor.

Dergimizin “Nasıl Bilirsin?” bölümünde kavramları çeşitli yönleriyle ele alacak olan Mustafa Yıldız, bu sayıda Özgürlük kavramını irdeliyor.

Dergide bu ay Dr. Güzin Zeynep Doğanyer, “Saçım Benim” başlıklı yazısıyla sağlıklı saçlar için ipuçları veriyor.

Ahlâk bölümünde M. Fatih Çakır bu ay, “Ruhun ve Bedenin Sonbaharı: Haset” adlı yazısıyla hasedin derecelerinden, etkilerinden ve hasetten kurtulma yollarından bahsediyor.

Derginin sevilen kahramanlarından Meraklı Adam uzun bir aradan sonra damacanaların inciğini cinciğini merak edip araştırarak aramıza geri döndü.

“Değişim okumakla başlar” sloganıyla yayın hayatına devam eden Genç Okur dergisi; tarih, sosyal hayat, mizah, çizgi-roman, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla birlikte değişime katkı sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir