Madde Bağımlısı Rehabilitasyon Merkezi Açıldı.

Adıyaman Kardelen İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Sodes desteği ile hazırladığı Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi açılışı yapıldı.

Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İşkur İl Müdürlüğü’nün de katkıda bulunduğu merkezin açılışında konuşan Vali Mahmut Demirtaş,madde bağımlısı çocukları için gözyaşı döken birçok annenin feryadının yürekleri dağladığını söyledi.

Merkez,yarı açık yarı kapalı şekilde oluşan teras ile 4 kat üzerine planlanmıştır.Müdüriyet,bekleme odası,görüşme odası,revir,mutfak,ebru odası,resim odası,şark odası,kütüphanelik,bilgisayar odası,playstation odası,oyun salonu,derslik,yatak odaları şeklinde planlanan rehabilitasyon merkezi, gençlerimizin her ihtiyacına cevap verebilecek kapasitede olup, modern yapıya sahiptir.

Rehabilitasyon Merkezini hizmete sunmaktaki temel amacın, gençleri bu alışkanlıktan kurtarmak olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Madde bağımlısı çocukların kimi ailevi sorunlardan, kimi maddi ve manevi boşluktan, kimi de göç ederek geldiği şehre adapte olamamaktan dolayı birtakım sıkıntılar yaşadı. Kimi suça bulaştı, kimi kötü arkadaş kurbanı oldu. Alkole, uyuşturucuya şu veya bu nedenlerle bulaştı. Adıyaman’da madde bağımlısı çocuklar için böyle bir merkeze çok ihtiyaç vardı. İnşallah bu merkez sayesinde çocuklarımız bu illetten kurtulacak, yeniden faydalı bireyler olarak ötekileştirilmeden topluma hizmet edecekler” dedi.

Merkezin açılmasında emeği geçenlere teşekkür plaketi verilen törende, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürk’çü tarafından okunan duanın ardından rehabilitasyon merkezi hizmete açıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir