Okyanus Ve Pusula Semerkand Haftasını Yıl Sonu Müsameresiyle Başlattı.

Okyanus ve Pusula Gençlik Kulüpleri Sultangazi 50.yıl Kültür Merkezi Konferans Salonunda 22 Mayıs Perşembe günü Semerkand Haftasının da açılışını yaparak sene sonu müsamerelerini tamamladı. Her iki gençlik kulübünün de öğrencilerinin çalışmalarını sürdürerek hazırlandıkları müsamerede izleyicilere güzel bir seyir zevki sunuldu.

Sene sonu müsameresi;  Gençlik Kulübü Öğrencilerinden Enes Kişmir’in okuduğu Kur-an’ı Kerim’le başlatılmış olup Sultangazi Eğitim Birim Başkanı Harun Hocanın Konuşmasının devamında ilahi, şiir, hadis, oratoryo ve son olarak da yıl boyu yapılan Genç Okur ve kitap okuma sınavlarında dereceye girenlere ödülleri verilerek tamamlandı. Emeklerini sergileyen gençler, kulüp yetkililerine kendilerini çalıştırdıkları ve emek harcadıkları için teşekkür etti.

Sene sonu müsameresine davetli olan velilerden bir kişi “oğluma verdiğiniz emeğin meyvesini bugün göstermiş oldu. Onları sahneye hazırlayarak kendilerine öz güven duymalarında yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkür ederim” dedi.

Pusula Gençlik Müdürü Erhan Gültaş Yaptığı açıklamada” 4-5 aydır çalışmlarını sürdüren gençlik kulübü öğrencileri bugün müsamerede gösterdikleri performansla emeklerinin karşılığını aldı. Gençler sorumluluklarının farkında olarak çalışmalarında kazandıkları deneyimle sahnede ki performanslarını üstün bir şekilde kullandı. Bu gibi faaliyetler topluluk önünde kendilerini ifade etme yeteneğini kazandıran çalışmalar oldukları için gençler için önem arzetmektedir ”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir