Okyanus ve Pusula’nın Kitap Kurtları CNR’de

Okyanus ve Pusula Gençlik kulüpleri bu sene ikincisi düzenlenen CNR Kitap fuarına beraber katıldı.  Bu sene ki fuarın temasının “Sosyal Medya ve Çocuk” olması dolayısıyla kitaplar gençlerin ilgisini çekiyor.

İlk Olarak Semerkand Yayınlarının standını ziyaret eden iki kulüp birlikte hoşça vakit geçirdi. Kitap fuarını gezen gençler Bahçeşehir Koleji’nin standında birbirinden farklı deneyler yaptılar. Gençlerin kitaplara olan ilgisi gözlerden kaçmadı.  Okyanus ve Pusula Gençlik Kulübü öğrencileri kendilerini bu fuara getiren Sultangazi Belediyesi yetkililerine ve kulüp yetkililerine teşekkür ettiler.

Okyanus Gençlik Kulübü Müdürü Yusuf Aksüt yaptığı açıklamada:  ‘’ Gençlerin kitaba ve okumaya alışması için bu tür faaliyetlerin önemini vurgulayıp, okudukları kitapların yazarlarıyla tanışıp kitap hakkında hasbihal yapmaları gençlere okuma şevki verir,  dedi.

Pusula Gençlik Kulübü müdürü Erhan Gültaş ise ‘’ Ağaç yaş iken eğilir, yapılan bu gibi etkinlikler her gencin körpe zihninde yer edinir;kitapları sevmesi ona okumayı da sevdirir,  ufuklarının açılması için okuması gereken gençlerin böyle etkinliklere katılması önemlidir’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir