Yolumuzu Aydınlatanlar-2

Başakşehirli gençlerin gözdesi , Başak Gençlik Merkezi “Yolumuzu Aydınlatanlar” programına devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta pazar günü “Yolumuzu Aydınlatanlar” isimli programın 1.sini düzenleyip , gençlerini Beşiktaşlı Yahya Efendi Hz  ve Mehmet Emin Tokadi Hz ‘nin türbesine götüren Başak Gençlik Merkezi, bu hafta Ebu Eyyub El-Ensari Hz ‘ni ve Necip Fazıl Kısakürek’i ziyaret etti.

Program ilk olarak büyük şair “Üstad Necip Fazıl Kısakürek” ziyaretiyle başladı. Üstadı ziyaretin ardından Pier Lottide ki Hasan Hüsamettin Tekkesinde faaliyet gösteren UKBA (Uluslararası Kardeşlik Barış ve Ahlak )Derneğine misafir olan gençler, öğle yemeğinin ardından derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. Ukba Derneğinde karşılaştıkları sıcak ilgiden  dolayı, gençler bir bir teşekkür ettiler.

Ukba Derneğinden çıktıktan sonra gençler teleferikle Eyübe indiler. İkindi namazını Eyüp Sultan Camiinde kılıp Ebu Eyyub El-Ensari Hz’ni ziyaret edip dua ettiler.

Programın sonunda Başak Gençlik Merkezine teşekkür eden gençler , bu programların sayesinde İslamiyete hizmet eden yüce şahsiyetler hakkında bilgi edindiklerini ve yaptıkları ziyaretlerle bir nebze de olsa onlara teşekkür etme fırsatı yakaladıklarını ifade ettiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir