Pusula gençlik ve spor kulübü, gençleriyle Edu Stem çalışmasına hız verdi. Gençlerin zihinsel çalışmalarına faydası olan etkinlikte , bireysel olarak ortaya koydukları ürünler etkinliğin daha eğlenceli geçmesini sağladı.

Gençlerin mekanik ve mühendislik ürünler ortaya koyması, kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamaktadır. Edu Stem çalışmasında kullanım kılavuzu sayesinde sistemi öğrenen gençler, icat bölümünde beyin fırtınası yaparak birbirleriyle grup yarışması yaptılar. Hem bireysel hem grup çalışması sayesinde gençlerin, yapılan etkinlikten çok faydalandıkları gözlendi.

Gençler, yapılan etkinlikte çok eğlendiklerini, aynı zamanda kendi icatlarını sergilemekten mutluluk duyduklarını ifade ettiler. “Kendi İcadım” etkinliğinde birbirleriyle yarışmalarının, olumlu sonuçlar oluşturduğunu bildirdiler. Gençler etkinlik sonunda kulüp yetkililerine teşekkür ederken haftanın bir günün Edu Stem çalışmasına ayrılmasını talep ettiler.

Gençlerinin, Edu Stem çalışmasından bilgileri olan veliler,  mühendislik ve matematik alanında gençlerin ortaya koydukları ürünleri görünce, çok etkilendiklerini ve bu çalışmalarından dolayı kulüp yetkililerini teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Kulüp yetkilisi Erhan GÜLTAŞ: “Ekonomilerin rekabet seviyesini yükselten en önemli unsur inovasyondur. Çamaşır makinesinden, mikrodalga fırına; hesap makinesinden akıllı telefona kadar birçok icat inovasyon ürünüdür. İnovasyon için sağlam bir matematik, fen ve mühendislik temeli gerekmektedir. Gelişen teknoloji, ilerleyen ülkelerarası rekabet ve mevcut eğitim alanlarının birbirinden kopuk ve anlam ifade etmeyen yapıda olması, STEM yaklaşımının temelini oluşturur.Biz de bu sebeple gençlerimizin Edu Stem çalışmalarına önem vermekteyiz.” diye açıklamalarda bulundu.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir