Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (Genç-Kon) ve Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasında  üçlü işbirliği protokolü imzalandı.

Protokole göre; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (Genç-Kon) ve Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasında, “Çocuk Evi Açılmasına ve Hizmetlerin Yürütülmesine”, “Çocuk Yuvaları, Yetiştirme Yurtları, Sevgi ve Çocuk Evlerinde Değerler Eğitimi Programları uygulanmasına”, “Uyuşturucu Madde Bağımlısı Çocuk ve Gençlere Yönelik Rehabilitasyon Merkezi kurulması ve işletilmesine” ilişkin işbirliği yapıldı.

Protokole; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdülkadir Kaya, Genç-Kon onursal başkanı Ali Dayıoğlu, Genç-Kon başkanı Ahmet Sözbilir ve Beşir Derneği başkanı Cevdet Şanlı katıldılar.

Genç-Kon’un madde bağımlıları konusunda yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Ahmet Zahteroğulları, bu protokolle daha sistematik ve verimli çalışılabileceklerini ifade etti.

Genç-Kon başkanı Ahmet Sözbilir; bu protokol sayesinde Çocuk Yuvaları, Yetiştirme Yurtları, Sevgi ve Çocuk Evlerinde değerler eğitimi programları uygulayabileceklerini ve bunun çok sevindirici bir durum olduğunu dile getirdi.

Beşir Derneği başkanı Cevdet Şanlı ise Beşir Derneği olarak böyle hayırlı çalışmalara her zaman destek vermeye açık olduklarını ifade etti.

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir