Pusula Gençlik ve Spor Kulübü , Gençleriyle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Kabri Başında Andı. Pusula Gençlik kulübü yönetimi gençlerine tarih şuuru kazandırmak amacıyla başlattığı etkinliklerine bir yenisini de geçtiğimiz hafta boyunca yaptığı “Akif Dedemi Tanıyorum.” faaliyetini ekleyerek daha anlamlı hale getirdi.

Gençler, Mehmet Akif ERSOY ’un hayatından kesitlerin anlatıldığı “Çöküşe Direnen Büyük Dava Adamı M. Akif” adlı tiyatro seyrine katıldılar. Kulüp müdürü, tiyatro sonrası gençlerle tiyatro hakkındaki düşüncelerini alıp,  gençlerin öğrendiklerini pekiştirerek etkinliği daha anlamlı hale dönüştürdü.

Fatih Belediyesinde sergilenen “Safahat” adlı tiyatroda Mehmet Akif ERSOY hakkında anlatılanları görünce gözyaşlarını tutamayan gençler, tiyatronun kendilerini çok etkilediğini ve M.Akif ERSOY gibi bir dedelerinin olmalarından dolayı gurur duydukları ifade edildi.Gençler Asım’ın nesli olmak için ellerinden geleni yapacaklarına dair söz verdiklerini söylediler.

M. Akif ERSOY’ u tanımalarını sağlayan Sultangazi ve Fatih Belediyelerine teşekkür eden gençler, böyle anlamlı ve güzel etkinliklere katılmalarını sağlayan Pusula Gençlik ve Spor Kulübü  yönetimine ayrıca  teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Gençlik kulübü yönetimi: “Bir dava adamı olan Milli şairimiz M.Akif ERSOY gelecek nesillerimizin öğrenmeleri gereken  önemli bir şahsiyettir. Kendisini “Asımın Nesli” için adayan bir fikir adamı. Çanakkale şehitlerimiz için yazmış olduğu şiir tek başına kendisini anlatmaya ve anlamaya yetmekte. Biz de gençlik kulübü olarak tarihimizde böylesine büyük şahsiyetlerin gençlerimize rol model olmalarını amaçlıyoruz. Bu amaçla gençlerimizle bu hafta  “Akif Dedemi Tanıyorum” projesi gerçekleştirdik.” ifadeleriyle açıklamada bulundu.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir