Antalya’da faaliyet gösteren Pınarlı İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü ile Kepez İzcilik Gençlik Spor Kulübü yarı yıl tatilinde Değerler Eğitimi kampında birlikteydi.

2-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen kampta gençler Temel Değerler Eğitiminin yanı sıra izcilik oyunları da oynadı. Her akşam kamp ateşinde bir araya gelen Antalyalı gençler, kendi beceri ve yeteneklerini sergileyerek özgüvenlerini geliştirdiler.

Ayrıca son kamp ateşi programına izcilerin velileri de katıldı. Çocuklarının bu kadar kısa sürede temel değerler eğitimi konusunda ilerlemeleri velileri duygulandırdı.

Ara tatil değerler eğitimi kampı ateşi programına Antalya Semerkand İl Sorumlusu Sinan İlhan ve heyeti, Antalya Semerkand Aksu Şubesi Sorumlusu Mehmet Fidan ve Heyeti, Antalya TÜMSİAD Başkanı Hüseyin Demirezen ve Semerkand Gönüllüleri de katıldı.

Antalya Semerkand İl Sorumlusu Sinan İlhan: ” Gençlik kulüplerimizin önemini bu tür kamplarla daha iyi anlıyoruz. Her geçen yıl gençler daha donanımlı, değerlerine sahip ,ahlaklı bir nesil hale dönüşüyor.” Gençlik kulüpleri sayısının Antalya’da çok az olduğuna da değinen Sinan İlhan, kulübü olmayan şubelerinde en kısa zamanda açmaları tavsiyesinde bulundu. Kampta emeği geçen eğitmenlere, izcilere ve velilere teşekkür eden Sinan İlhan Bey izcilere hediyeler dağıtıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Pınarlı İzcilik Kulübü müdürü Hasan Özdemir ise : “Kampta Değerler Eğitimi dersine giren Mahfuz Yılan Hocamıza, kamp süresince tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlandığımız desteğini eksik etmeyen liderimiz Mehmet Göçmen’e ve kardeş kulüp müdürümüz Suat kardeşime çok teşekkür ederiz.” dedi.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir