Başakşehir’de Okyanus Var !

İstanbul Avrupa yakasında faaliyet gösteren ve bölgelerinde gençlerin gönlüne taht kuran iki kulüp, Mekke’nin Fethini kutlamak üzere bir araya geldi.

Gençlik kulüplerinde, güne Mekke’nin fethinde çaba sarf eden, başta Peygamber Efendimiz a.s olmak üzere, tüm sahabelerin ruhuna “Fetih Suresi” okuyup hediye ederek başlayan, Başak Gençlik Kulübü, Okyanus Gençlik Kulübünü misafir olarak ağırladı. Gençlerin, öğlen namazında bir araya gelerek  birlikte namaz kılmalarının ardından yemekle başlayan program, Okyanus Gençlik Kulübü Müdürü Yusuf Aksüt’ün Başakşehirli gençlere “Seramik Boyama” dersi vermesiyle devam etti.

Başakşehirli gençler sanat dersinde iken , Okyanuslu gençler ise langırt ve mangala turnuvası düzenleyip, edu-techlerle vakitlerini değerlendirdiler.

Mekke’nin Fethi için çaba sarf eden, başta Peygamber Efendimiz a.s ‘a ve tüm sahabelere Mevlid-i Şerif okunarak devam eden programda, mevlidi şeriften önce Okyanus Gençlik Kulübünden İlyas, Kur’an-ı Kerim tilaveti yaparken, Başakşehirli gençler ise Mevlid-i Şerif’ okudular.

Mevlidden sonra lokum ,bisküvi ve meyve suyu dağıtılan gençler, programdan memnun kaldıklarını dile getirip, organizasyonu düzenleyen kulüp müdürlerine teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir