Genç Okur dergisinin Kasım sayısı çıktı.

“Bu Vatan Kimin?” başlıklı dosya yazısında Ali Sözer, “Vatan saadet ve güven içinde yaşamak içindir. Vatan dinimizi rahatça yaşamak, ibadetlerimizi ifa edebilmek içindir. Çocuklarımıza dinimizi öğretebilmek, onları istediğimiz gibi eğitebilmek içindir.” diyerek vatan toprağının ‘neden’ önemli olduğu üzerinde duruyor.

Çokbilmişler mi daha ‘tehlikelidir’, yoksa ‘çokcahiller’ mi? Üstelik bu ikisi birbirine bu kadar çok benzerken! “Çokbilmiş ve ‘Çokcahil’ İnsanlar Arasındaki Benzerlikler” yazısıyla M. Fatih Çakır bu ay akıcı üslubuyla ahlâk bilimindeki ‘gabavet’ kavramını okura açıklıyor.

Derginin yeni bölümlerinden Genç Yazar’ın Pusulası, Yunus Emre Özsaray’ın keyifli üslubuyla yazarlık yolundaki gençlere ufuk açıcı ilhamlar verecek gibi görünüyor.

Sınavlar gençlerin bütün mesaisini alıyor. Sınav stresi de cabası… Çözüm Masası bölümünde Psk. Dan. Sare Yazmalar bu ay “TEOG’la Başım Dertte!” diyen okurun derdine derman olmaya çalışıyor.

Derginin Sağlık sayfasında Dr. Güzin Zeynep Doğanyer ‘Ergenlik’ konusuna kaldığı yerden devam ediyor. “Ergenlikte Bunlara Dikkat!” diyen doktor-yazar, konuya ‘abla şefkatiyle’ yaklaşıyor.

Tarih, ahlâk, sosyal hayat, mizah, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Kasım ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.kasim

 

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir