Genç Okur dergisinin Haziran sayısı çıktı. Dergi Haziran sayısında, “Bu yaz ne okusam?” diyen kararsız okura dosya yazısıyla yardımcı oluyor.

Okur’a, “Öyle kitaplar seçmeliydik ki, hayatın gerçeklerini fark etmemize yardımcı olsun, aklımızı ve gönlümüzü beslesin, anlam dünyamıza nur indirsin…” diye seslenen Genç Okur, birbirinden önemli kitapları genç okurlar için bir araya getiriyor. Yazar, okulların tatil olmasıyla rahat nefes alan öğrenciler için kitap okumanın bir nimet olduğunu vurguluyor.

Öğrenmenin zamanı yoktur diyen M.Fatih Çakır, Öğrenim Rehberi bölümünde bu ay eğlenceli üslubuyla okura, “Bu yaz neden Osmanlıca öğrenmeyesin?” diye sesleniyor.

Ramazan ayı hoş geldi. Ali Sözer’in Allah dostlarının hayatlarından kesitleri paylaştığı bölümde bu ay Ramazan’da Ne Yapmalı?” sorusunun cevabını Sadat-ı Kiramdan Öğreniyoruz.

Peki, Sağlıklı Ramazanlar için nelere dikkat edeceğiz? Bu sorunun cevabını Dr. Güzin Zeynep .Doğanyer derginin sağlık sayfasında cevaplandırıyor.

Çözüm Masası bölümünde Psikolog Selamet Ergişi bu ay, fazla kilolarıyla dalga geçilen bir genç okurun derdine derman oluyor.

Mezuniyet elbisesinin nasıl olacağına karar veremeyen genç okurlar Yetiş Babaanne diyor, Süper Babaanneleri de bu çağrıya kulak veriyor. Süper Babaanne bu ay da giyim-kuşam önerileriyle okurların dolaplarını şenlendiriyor.

Dergide bu ay 16. Yüzyıl İstanbul’una gizemli bir yolculuk başlıyor. Muhammed Ali Fırtına’nın yazıp çizdiği genç denizci Balaban’ın çizgi-hikâyeleri okuru tarihi bir serüvene ortak ediyor.

Yepyeni bölümleri, tarih, ahlâk, sosyal hayat, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Haziran ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

11329822_1122409284452718_1678175579625282433_n

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir