Ecdat Sahnede (9)

Hedef İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri tarafından GENÇ-KON’un destekleriyle hazırlanan “Ecdat Sahnede” projesi kapsamında “Çanakkale’den Mektup Var” isimli tiyatro gösterisi sahnelendi.

Ecdat Sahnede (7) Ecdat Sahnede (6)

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Abdullah Kaptan Konferans salonunda 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümü’nde sahnelenen, “Çanakkale’den Mektup Var” isimli tiyatro gösterisine Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, Semerkand Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı M. Emin Birliktir, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılmış konuşmasını yapan Semerkand Vakfı Şube Başkanı M. Emin Birliktir, “Kanlıca Bilgi Evi’nde faaliyet gösteren gençlik kulübü öğrencilerimiz Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu’na bir proje sundular ve projemiz kabul oldu. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz Çanakkale ruhunu anlatabilmek adına bir tiyatro gösterisi sunacaklar. Gençlerimizin bu denli güzel işler başarması, ecdatlarını bu şekilde yâd etmeleri bizleri son derece mutlu etmiştir. Çok güzel şeylerin başarıldığı, çocukların ilim irfan öğrendiği ve Afyonkarnahisar Belediyemizin de bizlere destek olduğu gençlik kulübümüz Kanlıca Mahallesi’nde güzel işlere imza atmaya devam edecek. ” dedi.

Ecdat Sahnede (5) Ecdat Sahnede (4)

Hedef İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri tarafından 4 aylık temel tiyatro eğitiminin ardından hazırlanan “Ecdat Sahnede” projesi, “Çanakkale’den Mektup Var” isimli tiyatro gösterisi konuşmaların ardından sahnelendi. Çanakkale ruhunun yaşları 12 ila 14 arasında değişen gençler tarafından sergilenmesi salonda bulananlar tarafından büyük beğeni ve alkış alırken, gösteri esnasında seyircilerin zaman zaman duygulanarak gözyaşı döktüğü gözlendi.

Ecdat Sahnede (4) Ecdat Sahnede (2) Ecdat Sahnede (10)
Ecdat Sahnede (8)

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir