Çocuklarınıza dinî konuları öğretmek ve sevdirmek, yapabileceğimiz en büyük iyiliklerdendir. Bu konuların başında ise inanç esasları ve temel ilmihal bilgileri geliyor. Bugünün çocukları yarının ebeveynleri olacak. Ve çocukluk zamanlarında aldıkları bilgileri bir ömür hayatlarına yansıtacaklardır. Bu sebeple onları en iyi şekilde yetiştirmek ailelerin en önemli vazifelerinden biridir. Ailelerin bu görevlerine yardımcı olmak ve çocuklarımızın dini bilgilerini öğrenmelerine katkı sağlamak için yeni bir projeye başlıyoruz: Dinim İslam.

Dinim İslam projesi kapsamında her hafta videolar hazırlanıp YouTube hesabımıza yüklenecektir. Konuları pekiştirmek ve çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için ders videosunun gösteriminden sonra bilgi yarışması düzenlenecektir.

İÇERİK

➢ Dinim İslam dersleri her pazar günü 18.00’da Gençlik Kulüpleri YouTube kanalında yayınlanacaktır.

➢ Derslerin hemen ardından, saat 18.20’de Bilgi Yarışması başlayacaktır. Sorular derste işlenen konulardan ve Mavi Fidan Dergisi’nin bir ay önceki sayısından çıkacaktır.

➢ Tüm programlarımızı #Dinimİslam etiketiyle sosyal medyada takip edebilir, siz de bu etiket üzerinden ders izlerken çekilen resimlerinizi paylaşabilirsiniz.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

* Yarışmaya sadece ilköğretim öğrencileri katılabilir.

* Yarışmaya katılmak için Gençlik Kulüpleri YouTube kanalına üye olmak gerekmektedir. https://www.youtube.com/genclikkulupleri

* Kanala abone olmadan yarışan yarışmacılarımız, dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

* Yarışmaya katılım için iki ekrana sahip olmanız gerekmektedir. Bunlar internet bağlantısı olan 2 telefon olabilir veya 1 telefon, 1 pc veya tablet olabilir. (önerilen)

* Yarışmanın soruları YouTube üzerinden canlı yayında görülecek olup, cevaplar telefondan kahoot uygulaması ile verilecektir.

* Yarışmaya katılım, canlı yayında vereceğimiz oyun kodu ile https://kahoot.it/ adresine girilip, Game Pin bölümüne oyun kodunu yazarak onaylayıp, ardından nickname bölümüne Türkçe karakter ile adınızı soyadınızı yazarak onayladıktan sonra gerçekleşmektedir. (http://youtu.be/SYbOiJmdrds) (Bu linkten bir video yardımıyla öğrenebilirsiniz.

* Katılımcılar, yarışmaya Türkçe karakter ile kendi isim soy isim ile katılmak zorundadır. Yabancı karakter, uygunsuz nickname ile katılan yarışmacılar dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

* Uzun ismi olan yarışmacılar ilk ismini kısaltarak girebilirler. Nickname bölümü belli bir karakter sayısında olduğu için duruma göre uygun nickname girilmelidir.

* Yarışma soruları Gençlik Kulüpleri Youtube kanalındaki #Dinimİslam başlıklı dersler ve “Mavi Fidan Dergisi’nin bir ay önceki sayısından çıkacaktır. Katılımcıların dergiyi kendilerinin temin etmesi gerekmektedir.

* Her yarışmada dereceye giren yarışmacıların, yarışma sonunda telefonlarındaki kahoot uygulamasında dereceye girdiğini (ilk 3’e) gösterir ekran görüntüsünü, iletişim bilgileri ile birlikte genclikkulubuhaberleri@gmail.com mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

* Yarışmada dereceye girenlere sürpriz ödüller verilecektir.

 

 

 

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir