13718715_542073915993692_1612282909108615126_n

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Etnospor Kültür Festivali” 26-28 Ağustos tarihleri arasında Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

GENÇ-KON’un da katıldığı festivalde Gençlik Kulüplerimiz TİF bünyesinde izci kampı yapacak.

Geleneksel spor dallarının tanıtılması, profesyonelleşmesi ve olimpiyatlara hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen festivalde, birbirinden başarılı ve yetenekli birçok sporcu boy gösterirken, tarih adeta yeniden canlanacak.

Festivalde, yağlı güreş müsabakaları, atlı cirit oyunları, mas güreşi, aba güreşleri, geçmişten günümüze geleneksel çocuk oyunları, uzmanlar eşliğinde Osmanlı okçuluğu atış talimleri, geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı ve kültür tarihimiz, tarihi el sanatları çarşısı, kılıç kalkan gösterileri, atlı akrobasiler ve konserlerin eşlik ettiği pek çok aktivite yer alacak.

Kompleks içerisinde kurulan kültür parkurlarının yanında 35 kıl çadırdan bir oba ve bir çarşı oluşturuldu. Orta Asya ve Anadolu’nun namlı şefleri tarafından hazırlanan ananevi yiyecek ve içeceklerin sunulacağı mekânlarda pek çok etkinlik de düzenlenecek.

80 kadar atlı birliğin yer alacağı 100 yıllık mirasın yeniden hayat bulacağı festival, önümüzdeki yıllarda daha da kapsamlı olarak devam edecek.

VIV5242

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir