Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu olarak “Bir Harfin Hatırına” düsturuyla yıllardır düzenli olarak on binlerce öğrenciyle üye ve paydaş kuruluşlarımız aracılığı ile yaz kursları düzenliyoruz. Fakat bu yıl salgın hastalıklara karşı alınan önlemler dolayısıyla bir araya gelemiyoruz. Ama engeller yeni imkânların da doğmasına vesile olur. Biz de salgın sürecinin yaz kursu eğitimine ara vermesini önlemek amacıyla “Evde Yaz Kursu” projesini tasarladık.

Her gün Semerkand TV’de yayınlanacak “Neşeli Petek Yaz Kursu” programı sayesinde çocuklarımız güzel dinimizi öğrenebilecekler. Birbirinden değerli hocalarımız onlara Kur’an-ı Kerim, iman esasları, ilmihal, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hayatı ve benzeri konuları anlatacaklar. Çocuklarımız hem beden sağlığını korumuş hem de kalplerinin gıdasını almış olacaklar.

“Neşeli Petek Yaz Kursu” programı 6-29 Temmuz tarihleri arasında hafta içi her gün saat 11.00 de Semerkand TV ekranlarında yayınlanacak. Böylece 18 gün boyunca yaz kursu evlerinize konuk olacak.

Evde yaz kursu projemize katılan her öğrencimiz, program içerisindeki “Adım Adım Kur’an Öğreniyorum”, “Dersimiz Kur’an-ı Kerim”, “Temel İlmihal ve İtikat Bilgilerim”, “Benim Güzel Peygamberim” ve “Ahlak Hazinem” bölümleri ile düzenli bir şekilde günlük eğitimlerini takip ederek yaz kursu eğitimlerini tamamlamış olacaklar.

Ayrıca bu eğitimin bir parçası olan ve günlük konuları içeren yardımcı kaynak kitapçığı ise Mavi Fidan Dergisi’nin temmuz sayısında ücretsiz olarak “Evde Yaz Kursu” eki ile çocuklarınıza sunulacak. Aynı zamanda her gün işlenen konuların içeriğini kapsayan ödüllü bilgi yarışmaları ile öğrenciler yarışmalarımızda ödül kazanabilecekler.

Tarih: 6-29 Temmuz

Saat: Hafta içi her gün  – 11.00

Kanal: Semerkand TV

İçerikKur’an-ı Kerim, İtikad, İlmihal, Siyer ve Güzel Ahlak

Kaynak: Mavi Fidan Dergisi – Evde Yaz Kursu eki

 

 

 

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir