Genç-Kon’a bağlı Orta Anadolu Gençlik Kulüpleri Federasyonu (OGEF)  tarafından 12.01.2014 tarihinde Semerkand Kültür Merkezinde, bünyesindeki Gençlik Kulüplerine yönelik bilgi yarışması düzenlendi.

16 gençlik kulübünün katıldığı bilgi yarışması, yaklaşık 250 kişilik yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Yarışmacılara Türkçe, Matematik, Genel Kültür, Değerler Eğitimi ve Genç Okur Dergisi sorularından oluşan toplam 30 soru soruldu. Kıyasıya geçen yarışmada öğrencilerin oldukça zorlandığı, katılan misafirlerin de heyecanlı dakikalar yaşadığı gözlemlendi. Temel Değerler Eğitimi sorularının tamamına bütün kulüplerin doğru cevap vermesi salondan uzun süre alkış aldı.

Herkesin oldukça keyif aldığı yarışmada, 30 soruya verdiği 28 doğru cevapla birinci gelen ekip Gölbaşı İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü oldu. 26 doğru cevapla Selçuklu İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü ikinci olurken,  üçüncülük için Vadi ve Günışığı Gençlik Kulüpleri kıyasıya yarıştı ve 24er doğru cevap verdi. Yarışma sonunda bozulmayan eşitlik, yedek sorulardan sonra da bozulmayınca, iki kulüp te üçüncü ilan edildi. Birinci olan Gölbaşı İGESK, plaketini OGEF Genel Koordinatörü Ayhan TÜRKANOĞLU’ndan alırken,  ikinci olan Selçuklu İGESK plaketini Tuncay YILMAZ’dan , üçüncü olan Vadi İGESK’e ise Erdal GÖKBAŞ’tan aldı. Kısa bir süre içinde yeni yarışmaların yapılacağı müjdesini veren Ayhan TÜRKANOĞLU: “Dereceye giren kulüpleri kutlarım. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan; masa tenisi, playstation ve langırt yarışmalarında da aynı başarıları göstermelerini temenni ederim.” dedi.

Yarışmayı değerlendiren Gölbaşı İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü yetkilileri: “Öncelikle böyle bir organizasyona imza atan OGEF yetkililerini kutlar ve şükranlarımızı sunarız. Bu tür kültürel yarışmalara katılmak, öğrencilerimizin öz güvenlerinin gelişmesine önemli katkılar sağlıyor. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla bu tür sosyal faaliyetlere katılacağız ve destek vereceğiz. Yarışmaya katılan bütün öğrencilere teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.’’ dedi.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir