Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde faaliyetlerini devam etmekte olan Cendere Gençlik ve Spor Kulübü ile Girne Gençlik ve Spor Kulübü yardıma muhtaç gençler için kermes düzenledi.

Gençlerin, kulüplerinde yapmış oldukları yağlı boya, filografi, ebru tabloları ve diğer sanat eserleri kermeste sergilendi. Açılışa; Kâhta Kaymakamı, Akıncılar Belediye Başkanı, Kâhta Belediye Başkanvekili, Özel İdare Müdürü, Kahta Sermerşah Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı, Nüfus Müdürü, Tapu Kadastro Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, STK yetkilileri ve Kahta halkı katıldı.

Kaymakam Ahmet Gazi Kaya yapılan eserleri beğendiğini belirterek, emeği geçen gençleri tebrik edip, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kermesin 17-27 Eylül tarihleri arasında Kâhta merkez otogar kavşağında ziyaretçilere açık olacağını belirten gençlik kulübü yetkilileri, katılımlarında dolayı sayın devlet erkânı ve kıymetli misafirlere teşekkürlerini belirttiler. Bu tür faaliyetlerin gençlerin sosyalleşmesinde ve özgüven kazanmasında önemli bir etken olduğunu belirten Kulüp Müdürleri halkın ilgisinden dolayı memnun kaldıklarını belirttiler.

WP_20151018_003 WP_20151018_009 WP_20151018_016 WP_20151022_010

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir