Antalya’da Aksu Pınarlı İzcilik Kulübü ile Kepez Gençlik Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Antalya Pınarlı İzcilik Kulübü açıldı!

2012 yılında faaliyetlerine başlayan Aksu Pınarlı İzcilik ve Gençlik Kulübü 10.12.2013 tarihinde saat 13.30’da açıldı.

Açılışa Semerkand Vakfı 3. Merkez Başkanı Halis Katırcıoğlu ve 3. Merkez Birim sorumluları, Semerkand Antalya Temsilcisi Sinan İlhan ve Semerkand Antalya Birim sorumluları, Semerkand Aksu Şube Temsilcisi Mehmet Fidan ve Birim sorumlularıyla Antalya Semerkand gönüllüleri katıldı.

Açılışa katılan misafirlere izciler tarafından gül suyu ve karanfil ikram edildi. Gençlik kulübünü ziyaret eden misafirlere daha sonra kulüp bahçesinde meşhur Aksu gözlemeleri, baklava ve çeşitli pastalar ikram edildi.

Böyle güzide bir gençlik kulübünün açıldığından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Pınarlı izcileri, katılımlarından dolayı misafirlere teşekkürlerini ilettiler.

Kepez Gençlik Merkezi açıldı!

Antalya Semerkand Vakfı Eğitim Birimi’nin koordinatörlüğünde Kepez Gençlik Merkezi açıldı. 11 Aralık Çarşamba günü yapılan açılışa; Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Semerkand Vakfı 3. Merkez Başkanı Halis Katırcıoğlu, Semerkand Vakfı Antalya Başkanı Sinan İlhan, TÜMSİAD Antalya Şube Başkanı Hüseyin Demirezen ve Antalya Semerkand gönüllüleri katıldı.

Açılışta konuşma yapan Semerkand Vakfı Antalya Başkanı Sinan İlhan, “Çocuklarımız ve gençlerimiz sokaklarda bir boşluk içinde ya da bilgisayar karşısında sanal bir hayata dalmış durumdalar. Bizler, sanal sosyalleşmenin tehlikesini, madde kullanımının yaygınlaşmasını, anne-baba ile çocuklar arasındaki iletişimsizliklerin artmasını, özgüveni olmayan, geçmişinden ve değerlerimizden habersiz gençlerin çoğalmasını dert edindik ve bu nedenlerle yola çıktık.

Amacımız; gençleri ve çocukları kötü örnek teşkil eden mekânlardan ve arkadaşlıklardan, kişisel gelişimleri açısından zarar verici tüm unsurlardan uzak tutmak; sosyal ve ahlâki gelişimlerine katkıda bulunan bir kurum olmak, onların hoşça vakit geçirerek özgüven sahibi olmalarını sağlamaktır.

Hedefimiz ise gençlerin ve çocukların; okulda ve okul dışında daha başarılı, sosyal ve girişimci, hayatın her alanında düzen ve disiplin sahibi, kültürel ve manevi değerlerine bağlı, gelecek yıllarda da topluma hizmet etmek için gönüllü ve hazır hale gelmelerini sağlamaktır.

Bu doğrultuda gençlik kulübümüzde; Eğitimsel, Sportif, Kültürel, Sanatsal Faaliyetler; Çevre-Sağlık ve Sosyal Sorumluluk Projeleri ile İzcilik ve Kamp faaliyetleri yapılacaktır.” dedi.

Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural yaptığı konuşmada, çocuklarımızın okul dışında geçirecekleri zamanlarında zararlı alışkanlıklar yerine, bu açılan eğitim kurumlarında milli ve manevi değerlerine bağlı ahlaklı gençlerin yetişeceğini, bununda kendisini çok gururlandırdığını söyledi. Bu hizmetlerinden dolayı Semerkand Vakfı’na ve çalışanlarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Kepez İlçe Kaymakamı Savaş Tuncer ise; “Günümüzde gençlerimiz millî ve manevî değerlerinden uzaklaşmış durumdadır. Gençlerimizin millî ve manevî değerleriyle yetiştirilmesi zararlı alışkanlıklardan korunması için sivil toplum kuruluşlarına görevler düşmektedir. Bu görevi yerine getirmek için çalışmalar yapan Semerkand Vakfı’na teşekkür ediyorum. Bu kurumların her mahallede, her sokakta açılması temennisiyle hayırlı uğurlu olsun.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yapılan duaların ardından Kepez Gençlik Merkezi’nin açılışı yapıldı.

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir