Yurdun dört bir yanında gençlerin gönlüne hitap eden gençlik kulüpleri Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilini unutmadı.

Adıyaman Kardelen İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü gençlere Regaip Kandili ile ilgili sunumlar yapıp sohbet ettiler.Bu mübarek günün anlam ve önemi ile bu gecenin nasıl karşılanması gerektiğini,nasıl ihya edilmesi gerektiğini anlattılar.Sohbet sonrası öğrencilere kandil simidi ikramı yapıldı.

Pusula Gençlik ve Spor Kulübü üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilini gençlerle birlikte çevre esnafa kandil simidi dağıtarak ve mevlidi şerif okuyarak geçirdi. Büyüklerinin kandilini kutlayan gençler dükkân dükkân gezerek paylaşmanın önemini anladı.

Ümraniye Gençlik Kulübü Regaip Kandili faaliyetleri kapsamında Maltepe de bulunan huzur evini ziyaret ederek, huzur evi sakinlerine kandil simidi ikram edip kandillerini kutladı. Yapılan ziyarette huzur evi sakinleri bu güzel günde çok mutlu olduklarını belirttiler.

Başak İzcilik Gençlik Kulübü Kandili oruçla karşıladı.Başakşehirli gençlerin kandil programında iftar vardı. Gençler günü oruçlu geçirip iftarda ise ailelerinin yaptığı yemekleri arkadaşlarıyla paylaştılar.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir