Türkiye’de açılan ilk gençlik kulübü olan Pusula Gençlik ve Spor Kulübü , öğrencilerini  yazarlarla buluşturuyor.

İlk konukları ise ; Genç-Okur Dergisi  editörü Mustafa Yıldız oldu.

Pusula Gençlik Kulübü İzcileri , dergiyi severek okuduklarını ifade ederken ; Mustafa YILDIZ’ ı kulüplerinde ağırlamanın sevincini yaşadılar.Genç-okur Dergisi ile ilgili görüşlerini paylaşan öğrenciler, kendi  seviyelerine uygun, anlayabilecekleri ve anladıkça daha bilgili olmalarını sağlayan derginin, hazırlanmasında  emeği  geçenlere teşekkür ettiler.

Söyleşi esnasında dergide , her gence uygun bir köşe olduğu ortaya çıkarken, kimi öğrenci portre bölümünü iki kez okuduğunu söyledi , Kimi öğrenci ise ; röportajları hazırlayan kişinin kaç dil bildiğini merak etti.

Söyleşiyi gerçekleştiren Mustafa Yıldız ;günümüz gençlerinde okuma alışkanlığının artması için; gençlerin tarzıyla onlara bir şeyler sunulması gerektiğini kaydetti .Ayrıca  genç tanımının aslında yanlış yaş aralığında belirlendiğini de anlatırken; öğrencilere birer genç olduklarını ve bu şekilde davranmalarının gerektiğini söyledi.

Pusula Gençlik ve Spor Kulübü  Müdürü Erhan GÜLTAŞ söyleşi sonrasında:  “Öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını arttırmaya yönelik  yaptığımız çalışmalar  olumlu neticeler veriyor. Okuma alışkanlığı, öğrencilerimizde bilgisayar oyunları oynamanın önüne geçmiş durumda. Ayrıca , onları yazarlarla buluşturarak  yazma eylemlerini de kuvvetlendirmeyi amaçlamaktayız  ve  Mustafa Bey’i  kulübümüz de ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduk. Öğrencilerimizle gerçekleştirdiği bu güzel söyleşi için de kendilerine  teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir