image005_9

Çorum Atlas İzcilik Gençlik Spor Kulübü Derneği Kulübü, 11-14 yaş aralığındaki izcileri için ‘Haydi Gençlerle Doğaya’ sloganıyla günübirlik ‘Farkındalık Kampı’ düzenledi.

Çorum Atlas İzcilik Gençlik Spor Kulübü ve Alaca Bal Peteği İzcilik Gençlik Spor Kulübü olarak 30 gençle birlikte izcilik standartları ve kuralları esas alınarak kamp kuruldu.

Kamp alanının teftiş edilmesinin ardından Bayrak Töreni yapıldı. Törenden sonra şair Arif Nihat Asya’nın Bayrak ve Fetih Marşı şiirleri seslendirildi. Şiir dinletisi ve ödül töreni ile birlikte izcilere bayrak ve vatan sevgisi aşılandı.

İzci Gönüllüsü Oğuzhan Soylu tarafından verilen ilk yardım eğitiminin ardından Boğaziçi köyü civarındaki yüksek tepeleri de kapsayan 5 kilometrelik izci yürüyüşü parkurunda yürüyüş yapıldı. Yürüyüşlerdeki dinlenmeler sırasında İzci Lideri Abdulkadir Özarslan tarafından ‘İzci Düğümü’ çalışması ve ‘İzci Tefekkürü’ uygulaması gerçekleştirildi. Öğle yemeği ile birlikte İzci Gönüllüsü Niyazi Şahin tarafından ‘Çadır Tesisi ve İzci Ekipmanları’ tanıtımı çalışması yaptırıldı.

Kamp sonunda izciler tarafından en ince detayına kadar çevre temizliği yapılarak, çevre kirliliğinin doğaya verdiği tahribata dikkat çekildi.

WP_20141227_050 WP_20141227_038

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir