İstanbul Anadolu yakasında faaliyetlerini sürdüren Yenisahra Genç Gökkuşağı, Kurtköy Çamlık ve Yenidoğan Meridyen İzcilik Gençlik ve Spor Kulüpleri Beykoz Yuşa Tepesinde buluştular.

Düzenlemiş oldukları programda önce; Hz.Yuşa’nın a.s. kabrini ziyaret edip, dua ettiler. Ziyaretin ardından gençler Beykoz’da piknik faaliyeti gerçekleştirdi.Faaliyette; ip atlama, halat çekme ve futbol maçı yaptılar.

Yenisahra Genç Gökkuşağı İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü müdürü Emre Arpa: “Gençlerimizin yaşayarak öğrenme, öğrenirken eğlenmeleri bizleri oldukça mutlu ediyor. Birlikte gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet tüm kulüplerimize örnek olmasını isteriz.” açıklamasında bulundu.

Çamlık Kulübü İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü müdürü Ömer Faruk ise: “Evlatlarımızın gözlerindeki ışıltıdan etkinliğin ne denli güzel geçtiğini anlıyoruz. Günümüzde sosyalleşme hususunda kısır bir döngü içerisindeyken öğrencilerimizi topluma kazandırmak için bu gibi toplu kulüp etkinliklerinin daha çok yaygınlaşması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” açıklamasında bulundu.

Sın olarak Meridyen İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü müdürü Behlül Azman da, faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.

Faaliyet vedalaşma töreni ile son buldu.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir