Keşfe Hazır mısın?

KAPAK copy

Genç Okur dergisinin Ağustos sayısı çıktı. Bu ay dosya konusunda yurdumuzun güzelliklerini sergileyen dergi, okuru Anadolu’yu keşfetmeye çağırıyor.

Dosya yazısında Ali Sözer okura “Keşfe Akdeniz’den Başlamak” lazım derken Mümin Munis Yollar Marmara’ya Çıkar” diyerek okuru Marmara’ya davet ediyor.

Can Fırtına “Hey Gidi Karadeniz!” nidasıyla seslenirken Müzeyyen Yıldız Ege bölgesini “Gidip Bi’ Görüverin Gari” diyor. M. Fatih Çakır “Asırlardır Bozulmamış Topraklar” olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da okuru misafir ederken Mustafa Yıldız “Tarihin Kesişim Noktası Orta Anadolu”yu seyre çıkıyor.

Derginin Müslümanca Yaşamak bölümünde bu ay Müzeyyen Cihangir ev dışında yemek yerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, “Hangi Mekânlara Gitmeli?” sorusunun altında cevaplandırıyor.

Sadat-ı Kiramdan Öğreniyoruz bölümünde duanın önemine vurgu yapılırken Allah dostlarının hayatlarında duanın yerini öğreniyoruz.

Çözüm Masası bölümünde Psikolog Selamet Ergişi bu ay, çevresine karşı güven problemi yaşayan ve “Kimseye Güvenemiyorum!” diyen bir okurun sıkıntısını giderip insanlarla ilişkisini düzeltecek öneriler sunuyor.

Sevilen bölümlerden Öğrenim Rehberi’nde öğrencinin öğretmenine duyması gereken sevgi ve saygının önemine değinilirken okura “Vefasız Çekirge” olmamak gerektiği anlatılıyor.

Yepyeni bölümleri, tarih, ahlâk, sosyal hayat, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Ağustos ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir