Kütahya Genç Fidanlar, Yeşilay İl Başkanlığının bu güne kadar tesis ve saha imkânlarından yararlanarak birçok noktada ortak çalışmalar yaptı.

Kütahya Genç Fidanlar Gençlik ve Spor Kulübü öğrencilerine seminer veren Yeşilay İl başkanı Aziz GÖNEŞ; Yeşilay, sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren bir kurumdur.

Aynı zamanda Yeşilay, gönüllü (amatör) bir halk kuruluşu ve genel yapısı ile bir dokümantasyon ve arşiv merkezidir. Dokümantasyon; kendi konularında belge, bilgi ve haber toplama ve değerlendirme işlemleridir. Arşiv ise; bu belge ve haberlerin değerlendirilmeleri ile birlikte tasnif edilerek saklandığı yer demektir. İşte bu işlemle elde edilen bilgileri, hazırladığı dokümanlarla (bülten, broşür, kitap, kaset, bildiri, afiş, yazılı başvuru, rapor vb. gibi) kamuya, ilgili makam ve kuruluşlara sunar. Bununla insanımıza ve yetkili özel ve resmî kuruluşlara gerekli olan önlemlerin alınması için uyarı ve önerilerde bulunur.”dedi.  GÖNEŞ, Genç Fidanlara sigaranın ve alkolün zararlarını anlattı.

Öğrencilerin de zaman zaman soru cevap şeklinde katılım sağladığı seminerde, gençler bu tür alışkanlıkların zararları konusunda bilgilendi. Çevresindeki insanları uyaracağını belirten gençler seminerden memnun olduklarını, kulüp müdürü İbrahim KESER ve Yeşilay İl başkanı Aziz GÖNEŞ’e teşekkürlerini iletti.

Gençlik kulübü müdürü İbrahim KESER yaptığı açıklamada Türkiye’deki diğer gençlik kulüplerimizin de illerinde Yeşilay il ya da ilçe temsilcilikleri ile kontak kurup müşterek çalışmaların yapılacağı hususunda telkinde bulundu.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir