Pusula Gençlik ve Spor Kulübü, gençleriyle “Mekkenin Fethi” programı düzenledi.

Gençler, Mekkenin fethine katılmış ve türbesi İstanbul’da olan sahabeleri ziyaret ettikten sonra kulüpte “Mekkenin Fethi” isimli programa  katıldılar. Gençlerin Mekke’nin fethinin önemi hakkındaki sunumları, arkadaşlarının fetih hakkında bilgi sahibi  olmalarını sağladı.

Gençler âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in (sav) Mekke’den ayrılışına üzülürken Mekke şehrinin tek bir kandamlası dökülmeden alınmasından dolayı çok mutlu oldular.

Mekke şehrinin önemi ve fethinin değeri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayan kulüp yönetimine, verdikleri emekten dolayı  teşekkür eden gençler , böylesi önemli günleri unutturulmamasının olumlu etkiler oluşturduğunu  ifade ettiler..

Kulüp Yönetimi: “Mekke şehri Peygamber Efendimiz (sav) ve İslam dini için,  bulundurduğu dini özellikler bakımından ayrı bir yere sahiptir. Mekkenin fethi, sabır ve inanmanın zaferi olarak anlamlı bir mücadele sonunda kazanılan fetihtir. Hudeybiye’de  yapılan antlaşmada inanmanın ve itaat etmenin örneğini Sahabe-i Kiram efendilerimiz göstermiştir.Bizde kulüpçe, gençlerimize değerler eğitimi faaliyeti olarak, Mekkenin Fethi programını düzenledik.Gençlerimizin programa ortak olmaları ve bizimle aynı hassasiyeti göstermeleri bizi çok memnun etti.” diye açıklamalarda bulundu.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir