Okullara ara verilmesi ile öğrenciler uzaktan eğitim modeli ile derslerine devam etmeye başladı. Fakat sürekli evde olmak zamanla öğrencilerde can sıkıntısı ve gerginliğe sebep oluyor.  Bu havayı az da olsun neşeye ve heyecana dönüştürmek için eğlenerek öğrenme metodu ile “online ödüllü bilgi yarışmaları”na başlıyoruz.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

* Yarışmaya katılmak için Gençlik Kulüpleri youtube kanalına abone olmak gerekmektedir. (http://www.youtube.com/genclikkulupleri)

* Kanala abone olmadan yarışan yarışmacılarımız, dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

* Yarışmaya katılım için iki ekrana sahip olmanız gerekmektedir. Bunlar internet bağlantısı olan 2 telefon olabilir veya 1 telefon, 1 pc veya tablet (önerilen)

* Yarışmanın soruları youtube üzerinden canlı yayında görülecek olup, cevaplar telefondan khaoot uygulaması ile verilecektir.

* Yarışmaya katılım, canlı yayında vereceğimiz oyun kodu ile https://kahoot.it/ adresine girilip, Game Pin bölümüne oyun kodunu yazarak onaylayıp, ardından nickname bölümüne Türkçe karakter ile adınızı soyadınızıyazarak onayladıktan sonra gerçekleşmektedir. (http://youtu.be/SYbOiJmdrds) (Bu linkten bir video yardımıyla öğrenebilirsiniz.)

* Yarışmaya katılımcılar Türkçe karakter ile kendi isim – soy isim ile katılım sağlamak zorundadır. Yabancı karakter, uygunsuz nickname ile katılım gösteren yarışmacılar dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

* Uzun ismi olan yarışmacılar ilk ismini kısaltarak girebilirler. Nickname bölümü belli bir karakter sayısında olduğu için duruma göre uygun nickname girilmelidir.

* İlk okul kademesindeki yarışmalara ilk okul öğrencileri (7-10 yaş) katılabilir, ortaokul kademesindeki yarışmalara orta okul öğrencileri (11-14 yaş) katılabilir. Aksi durumda yarışmacılar dereceye girseler bile geçersiz sayılacaktır.

* Her yarışmada dereceye giren yarışmacıların, yarışma sonunda telefonlarındaki khaoot uygulamasında dereceye girdiğini (ilk 3’e) gösterir ekran görüntüsünü, iletişim bilgileri ile “genclikkulubuhaberleri@gmail.com” resmi mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

* Dereceye giren öğrencilerin ödül ve teslim işlemleri hakkında bilgilendirme, resmi mail adresi üzerinden kendilerine geri dönüş yapılacaktır.

* Yarışma ödülleri Mavi Fidan Dergisi sponsorluğunda gönderilecektir.

 

Gençlik Kulüpleri Federasyonu

 

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir