Sarıkamış Kar Kelebekleri …

Sultangazi Pusula Gençlik Kulübü , Sarıkamış Şehitlerini Andı.Gençlerde milli bilinç duygularını arttırmak ve tarihe vefa göstermek adına düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı”  Pusulalı Gençler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Gençler Sarıkamış’ta kendi yaşlarında şehit olan ve vatan için hayatlarını feda eden tüm şehitlerin hayatlarından kesitlerin anlatıldığı videoyu izlerken gözyaşlarını tutamadılar. Gençlerin tarihe olan saygı ve sevgilerini arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte gençler kendilerini hem duygulandıran hemde ibretlik bilgiler veren bir program olduğunu ifade ettiler.

Pusula Gençlik Kulübü Yönetimi: “Sarıkamış Destanı tarihimize kar taneleriyle yazılmış bir destandır. Sarıkamış’ta şehit olan şehitlerimiz , ünlü yazar Nüsret ÖZCAN’ın ifadesiyle KAR KELEBEKLERİ’dir. Tarihimize baktığımızda her sayfasında destan yazdığını görüyoruz. Ancak Sarıkamış  çok ayrı özelliğe sahip bir destandır. Gençlerimiz kendi tarihini tanıdıkça, geleceklerini daha güzel kurabilecek adımlar atacağına inanıyorum. Bu sebeple “Tarihi Şuur” etkinlikleri üzerinde hassasiyetle durmaktayız. Gençlerimizin de bizimle aynı duyguları yaşamaları bizi daha da mutlu etmektedir.” diye açıklamalarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir