Genç Okur dergisinin Aralık sayısı çıktı. “Yardım Et, Yardım Bul!” dosya başlığıyla çıkan dergi, insanların yardımlaşma ve dayanışmaya en çok ihtiyacı olduğu şu zamanlarda dikkatleri bu konuya çekiyor.

Dosya yazısında, “Hepimiz imtihanlara, sıkıntılara aynı mesafedeyiz; ne biraz uzak, ne biraz yakın… Öyleyse en yakınlarımızdan başlayarak, maddi-manevi yardım etmenin yollarını aramalıyız. Güler yüzle, karşımızdakine güven vererek insanların hayatına dokunmaya çalışmalıyız. ‘Bir öğrenci ne yapar ki?’ demeyin. Yapacak o kadar çok şeyiniz var ki…” diyen Mustafa Yıldız, okura yardımlaşmanın o kadar da zor olmadığını gösteriyor.

Dosya yazısı ile birlikte, “Ne kadar Yardımseversin?” testi ise okurun ‘yardımseverlik seviyesini ve potansiyelini’ fark etmesini sağlıyor.

Derginin Müslümanca Yaşamak bölümünde bu ay, evlerimize muhabbet getiren misafirlere karşı vazifelerimiz ve dikkat edilmesi gerekenler “Misafir Nasıl Ağırlanır?” başlığıyla okura sunuluyor.

Çözüm Masası bölümünde Psk. Dan. Selamet Ergişi bu ay, “Kardeşlerimle Anlaşamıyorum!” diyen okurun bu sorununa çözüm olacak önerileri masaya yatırıyor.

Süper Babaanne bu ay yine gardıropları havalandırmaya geliyor! Giyinirken Sık Yapılan Hatalar yazısı giyim kuşamına dikkat edip de ne yapacağını bilmeyen kararsız okura yol göstereceğe benziyor.

Derginin çizgi-kahramanı Balaban’ın serüveni bu ay da devam ediyor. Günümüzden 16. yy’a uzanan hikâyesiyle Balaban, esrarengiz olaylara sahne oluyor.

Tarih, ahlâk, sosyal hayat, mizah, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Aralık ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

 

ARALIK_BULTEN

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir